Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast |  
Biblioteka Publiczna Gminy Halinów

Oferta dla szkół

Szanowni Państwo,
Biblioteka Publiczna Gminy Halinów zaprasza uczniów szkół podstawowych na następujące lekcje biblioteczne:

- Książka? Co to takiego? (klasy: 6-8, ok. godziny, uczestnicy dowiedza się jak powstały książki, z czego się składają, jak wyglądały dawniej?)
- Romantyzm, czyli...? (klasy 7-8, ok. 45-minut, wprowadzenie do jednej z najwazniejszyhc epok w historii literatury polskiej)
- Czego nie wiesz o Adamie Mickiewiczu? (klasy 7-8, ok. 45 minut, historia życia autora "Dziadów", czyli wino, kobiety i poezja)
- Fantastyka, z czym to się je? (klasa 6-8, ok. 45 minut, kiedy zaczęto pisac fantastykę, czym się różni fantasy od science-fiction?)
- Historia języka polskiego (klasa 8, ok. 45 minut, jaka jest najstarsza ksiązka zapisana w języku polskim, który młynarz wszedł do historii języka?)
- Jak czytać poezję? (od klasy 7 do liceum, ok. 45 minut, co to jest poezja, jakie są środki wyrazu artystycznego, co poeta miał na myśli?)

Koszt lekcji bibliotecznej: 5 złotych od ucznia dla grup zorganizowanych przez szkoły (w przypadku innych grup cena do uzgodnienia). Lekcje odbywają się w godzinach porannych. W sprawie ustalenia terminu prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Oferta dla szkół

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 4 wydarzeń w tym miesiącu

Biuletyn Informacji Publicznej

Imieniny

Imieniny: