Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast |  
Biblioteka Publiczna Gminy Halinów

Spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem

Utworzono dnia 29.11.2023

28 listopada 2023 roku Biblioteka Publiczna Gminy Halinów, w ramach projektu "Fantastyczny Halinów", zadanie "Promocja czytelnictwa" ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zorganizowała spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem dla uczniów klas ósmych z okolicznych szkół podstawowych.

Autor barwnie opowiadał o swoich pisarskich początkach, o trudach pracy, ale też o literackich osiągnięciach. Chętnie odpowiadał na pytania zgromadzonej młodzieży dotyczących zarobków pisarza czy swojego postrzegania współczesnej fantastyki. Pisarz opowiadał też o twórczości swoich kolegów po piórze, zachęcając młodzież do sięgnięcia po prozę Jarosława Grzędowicza czy Mai Lidii Kossakowskiej, a w przyszłości po powieści Marka Huberatha czy Feliksa Kresa.

Andrzej Pilipiuk znany jest przede wszystkim ze swoich opowiadań o Jakubie Wędrowyczu (bimbrowniku i egzorcyście z podlubelskich wsi) czy powieści o kuzynkach Kruszewskich. Jest także autorem książek dla młodzieży: "Operacja Dzień Wskrzeszenia" (nastoletni bohaterowie, którzy podróżują w czasie) i trylogii "Norweski dziennik" (historia nastolatka, który w latach 80. wyrusza w podróż do Norwegii, aby odzyskać tożsamość).

Spotkanie odbyło się w auli ZSP w Halinowie, książki autora można wypożyczyć ze zbiorów Biblioteki Publicznej Gminy Halinów.  

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Luty 2024 2 wydarzeń w tym miesiącu

Biuletyn Informacji Publicznej

Imieniny

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 73

W poprzednim tygodniu: 197

W tym miesiącu: 567

W poprzednim miesiącu: 986

Wszystkich: 11271