Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast |  
Biblioteka Publiczna Gminy Halinów

Nowości w Bibliotece - polecamy!

Utworzono dnia 23.07.2022

Drodzy Czytelnicy, na naszych półkach pojawiło się ostatnio sporo ciekawych nowości. Znajdziecie pośród nich romans, powieść obyczajową, kryminał, thriller, wspomnienia, a nawet poezję. Warto zwrócić uwagę na:

- Agnieszka Osiecka “Dzienniki 1945-50” - Niniejsza pozycja to dzieło, na tle literatury pamiętnikarskiej, wyjątkowe. O ile z pamiętnikami osób znanych i utalentowanych możemy zetknąć się często, o tyle ich dzienniki z lat nastoletnich należą do rzadkości. Książka Agnieszki Osieckiej
(z dopiskami wykonanymi po latach) stanowi zapis procesu dojrzewania i rodzenia się talentu młodej, wrażliwej osoby w trudnych latach powojennych.

- Henry James “Portret damy” - Wydawnictwo Libros postanowiło przypomnieć polskiemu czytelnikowi jedną z ważniejszych amerykańskich powieści końca XIX wieku. Młoda Amerykanka przyjeżdża do Wielkiej Brytanii w poszukiwaniu miłości. Wkrótce zmuszona będzie stawić czoła konwenansom i własnym, naiwnym wyobrażeniom o świecie. Tłumaczenie: Maria Skibniewska.

- Wojciech Młynarski “Od oddechu do oddechu” - Zbiór najważniejszych wierszy Wojciecha Młynarskiego, które swego czasu śpiewała cała Polska. Czytelnik znajdzie tu takie utwory jak: “Dziewczyny, bądźcie dla nas dobra na wiosnę”, “Ballada o Dzikim Zachodzie”, “W Polskę idziemy”, “Jesteśmy na wczasach” czy “Przyjdzie walec i wyrówna”.

- Joanna W. Gajzler “Bóg Maszyna” - Powieściowy debiut młodej autorki łączący elementy fantasy i steampunka. Wielkie odkrycia, polityka, rewolucja, magia i technika. Powieść nominowana do Nagrody Fandomu Polskiego imienia Janusza A. Zajdla za rok 2021.

Zapraszamy do Biblioteki!

Dofinansowanie ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025


Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2023 3 wydarzeń w tym miesiącu

Biuletyn Informacji Publicznej

Imieniny

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 125

W poprzednim tygodniu: 123

W tym miesiącu: 467

W poprzednim miesiącu: 505

Wszystkich: 4302