Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast |  
Biblioteka Publiczna Gminy Halinów

Komiksy dla dzieci i młodzieży w zbiorach Biblioteki

Utworzono dnia 28.10.2022

Drodzy Czytelnicy,
w naszych zbiorach pojawiło się ostatnio wiele nowych książek. Znajdziecie wśród nich powieści historyczne (m.in. kontynuację “Makowej spódnicy” Zofii Mąkosy), fantastykę (nominowane do nagrody im. Zajdla powieści “Płomień” i “Gnoza”) i kontynuacje popularnych cykli (“Powiedz pszczołom, że odszedłem” Diany Gabaldon). Zakupiliśmy również kilkadziesiąt komiksów dla dzieci i młodzieży, między innymi:

- “Sisters” Cazenove i William - humorystyczna seria adresowana do dziewcząt, przedstawiająca przygody dwóch sióstr. Chociaż dziewczynki toczą ze sobą regularną wojnę, to jednak nie mogą bez siebie żyć.

- “Przygody Smerfów” Peyo - nim powstał film animowany i książeczki o przygodach niebieskich ludzików był komiks, który przyniósł międzynarodową sławę belgijskiemu rysownikowi.

- “Lucky Luke” - opowieść o samotnym kowboju, który przemierzając Dziki Zachód toczy regularną wojnę z braćmi Daltonami i całym zastępem oprychów spod ciemnej gwiazdy. Autorem scenariusza jest Rene Goscinny - jeden z twórców słynnego “Asterixa” oraz cyklu książek o przygodach Mikołajka.

- “Thorgal” Rosiński & Van Hamme - najsłynniejszy polski komiks na świecie. Opowieść o przygodach tajemniczego wikinga Thorgala, jego ukochanej Aaricii i czarodziejki Kriss przetłumaczona została na 18 języków i sprzedana w 16 milionach egzemplarzy!

- “Światła północy” Malin Falch - czterotomowa seria, która przenosi czytelników w świat skandynawski podań i legend. Do domu młodej Sonji trafia dziwny gość, który zabiera dziewczynkę w podróż po tajemniczej krainie. 

Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Komiksy

Utworzono dnia 28.10.2022, 15:09

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2023 3 wydarzeń w tym miesiącu

Biuletyn Informacji Publicznej

Imieniny

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 124

W poprzednim tygodniu: 123

W tym miesiącu: 466

W poprzednim miesiącu: 505

Wszystkich: 4301