Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast |  
Biblioteka Publiczna Gminy Halinów

Dyskusyjny Klub Książki - spotkanie marcowe

Utworzono dnia 22.03.2024

Wojny z Turcją, przedmurze chrześcijaństwa, bohaterscy obrońcy rubieży - takie tematy często przewijają się przez polską i węgierską literaturę historyczną. A gdyby tak... spojrzeć na ten temat od drugiej strony? Tego niełatwego zadania podjął się węgierski pisarz Viktor Horvàth. Jego ksiązka "Tureckie lustro" to, stylizowana na osmańską kronikę, historia młodego Turka, który wraz z przybranym ojcem trafia na świeżo podbite Wegry. Czasem smutne, czasem zabawne przypadki głównego bohatera staną się przyczynkiem do rozważań o naturze świata, religii czy kondycji moralnej człowieka.

Można powiedzieć, że członkowie naszego Klubu Książki podzielili się na dwie grupy. Jedna z nich (mniej liczna) zdecydowanie dobrze bawiła się podczas lektury, wskazywała na spore poczucie humoru autora, wartką akcję i intertekstualne nawiązania. Jednak inni członkowie Klubu narzekali na trudny język, zwłaszcza na mnogość obcych terminów wojskowych, administracyjnych czy kulturowych utrudniających lekturę.  

Kolejne spotkanie naszego DKK odbędzie się 25 kwietnia 2023 roku - będzie mówić o książce Remigiusza Grzeli "Z kim tak ci będzie źle jak ze mną?"

 

DKK spotkanie marcowe

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 4 wydarzeń w tym miesiącu

Biuletyn Informacji Publicznej

Imieniny

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 153

W poprzednim tygodniu: 162

W tym miesiącu: 491

W poprzednim miesiącu: 745

Wszystkich: 12813